Новини Львова

Львівські «Карпати» невдало розпочали сезон

Два несподівані голи наприкінці першого тайму принесли «Динамо» перемогу над Карпатами в матчі 1-го туру УПЛ.

Матч розпочався у невисокому темпі, але з великою кількістю позиційної та фізичної боротьби. Суттєвої переваги жодній з команд захопити не вдавалося – і «Карпати», і «Динамо» катали м’яч та багато працювали через фланги, але без загострення. Втім, киянам на старті зустрічі й не треба було щось створювати, адже господарі самі забезпечували «біло-синіх» моментами.

Зокрема, на 6-й хвилині по-дитячому обрізався на фланзі перед власним штрафним Ді Франко. Караваєв перехопив м’яч, одразу пройшов до воріт і вистрілив вище!

За п’ять хвилин на протилежному фланзі дуже легко дав себе хитнути Ковтун – Буяльський одразу ж подав у штрафний, Бєсєдін замкнув ударом з кількох метрів, однак врятував Підківка! Щоправда, на 22-й Роман ледь не поховав львів’ян, не дострибнувши до подачі з кутового – Кендзьора пробив у порожні ворота, однак влучив у Мартінса.

При цьому не можна сказати, що «леви» грали погано. Вони класно вилітали у контратаки, садили захисників суперника на картки, зароблялі непогані штрафні, а на 29-й хвилині навіть претендували на пенальті після скидки Вакуленка та влучання м’яча у Кендзьору – гри рукою, схоже не було, але господарі вимагали «точку».

Загалом же, перший тайм виглядав доволі рівно, а друга його половина навіть була нудною. Все йшло до «нулів» та перерви, але далася взнаки дещо вища активність «Динамо».

На 42-й хвилині вони вийшли вперед завдяки відвертому нефарту Ковтуна – Кендзьора прорвався правим флангом та прострілив у штрафний, а м’яч рикошетом від Олексія влетів у порожні ворота – 0:1.

Практично одразу «біло-сині» добили «Карпати». У компенсований до першого тайму час за фол Гуцуляка проти Гармаша було призначене пенальті, яке впевнено реалізував Бєсєдін – 0:2! Неймовірно прикрий провал.

Одразу по перерві Хацкевич зняв Вербіча, випустивши замість нього Де Пену. Уругваєць одразу увімкнувся в гру й опинився в центрі двох якісних гольових епізодів – перший з них стався вже на 47-й хвилині після прострілу з правого флангу під удар Карлосу. В останній момент м’яч з ноги нападника зняв Вербний, однак вже за хвилину після скидки Караваєва по воротах Карпат метрів з 13-ти вистрілив Гармаш – поруч зі стійкою!

На 49-й Де Пена розігнав класну контратаку й відпасував під удар все тому ж Гармашу, але Денис з дальшої дистанції пробив занадто високо. Здавалося, що «левів» зараз приборкають.

Утім, «Карпатам» вдалося вирівняти хід зустрічі. На 50-х хвилинах вони провели кілька непоганих випадів і двічі пробили по воротах з-за меж штрафного – це Ді Франко та Гуцуляк приклалися до м’яча. В обох випадках вийшло нескладно для Бойка.

«Динамо» оцінило прогрес у грі суперника, ставши збивати темп довгими перепасовками та дрібними фолами. Як наслідок, на протягом 60-70-х хвилинах згадати було взагалі нічого. Найголовнішою подією в цей період став вихід Віктора Циганкова, який починав матч на лавці.

Під завершення другого тайму атака «Карпат», не дивлячись на серію замін, повністю розклеїлась. «Динамо» ж почало розривати суперника, караючи за найдрібніші помилки.

Особливо круто виглядали Бєсєдін та Циганков – на 81-й хвилині Артем класно зачепився за м’яч перед штрафним та скинув його під удар Сидорчуку (вийшло слабко), а на 85-й нападник у підкаті перехопив поперечний пас і одразу віддав передачу на Циганкова. Віктор на швидкості прорвався до лінії карного майданчика та вистрілив у напрямі лівої дев’ятки – над поперечкою! Крім того, капітану киян вдалося кілька разів непогано пробігтися по флангу.

Зрештою, фінальний свисток зафіксував впевнену, але дещо курйозну перемогу київського «Динамо». Заглядати в таблицю після першого туру особливого сенсу немає, але чисто номінально «біло-сині» піднялися на другу позицію, йдучи одразу за Шахтарем при рівності очок (по три). «Карпати» впали на передостаннє місце.

Про це повідомили в середу, 31 липня, в інтернет-виданні «Футбол 24». Натомість в інформаційному центрі«Карпат» навели статистику сьогоднішнього матчу у Львові:

1-й тур. 31 липня 2019, 19:30. Львів, стадіон «Україна». 12 135 глядачів. Сонячно. +24°С

Арбітр – Віктор Копієвський (Кропивницький). Асистенти арбітра: Володимир Жарий (Павлоград), Ярослав Трехліб (Дніпро). Четвертий арбітр – Олександр

Омельченко (Слов’янськ).

«Карпати»: Підківка, Мартінс, Ковтун, Вакуленко, Якімець, Вербний, Кльоц, Войковіц (Козак, 73), Ді Франко (Ременюк, 83), Гуцуляк, Карпенко (Лейоус, 46).
Запасні: Кудрик, Прце, Харжевський, Толочко.

Головний тренер – Олександр Чижевський.

«Динамо»»: Бойко, Вербіч (Де Пена, 46), Шепелєв, Миколенко, Гармаш, Караваєв, Бурда, Буяльський (Сидорчук, 80), Бєсєдін, Кадар, Кендзьора (Циганков, 69).

Запасні: Бущан, Кадірі, Піваріч, Шабанов.